Metin Uca 62 yaşında hayatını kaybetti

EURONEWS

15 Kasım günü taburcu olması beklenen Uca, entübe edildikten sonraki kritik 72 saati atlatamadı.

Televizyon programcısı, tiyatrocu ve sunucu Metin Uca tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Menajeri Kübra Kalem Baykara, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında "Metin Ucamızı kaybettik" dedi.

Geçirdiği trafik kazası sonrası yoğun bakıma alınan 62 yaşındaki Uca'nın sağlığının iyiye doğru gittiği açıklanmıştı. 

Ancak ünlü sunucunun 15 Kasım sabahı acil bir operasyona alındığı ve oluşan komplikasyonlar nedeniyle entübe edildiği duyurulmuştu.

Metin Uca'nın 13 Kasım günü X hesabından yapılan açıklamada ise "Hızla iyileşiyorum. En kısa zamanda beraber olacağız, doğum günümü birlikte sahnede kutlayacağız." denilmişti.

Trafik kazası

Metin Uca'nın Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde 3 Kasım günü seyir halindeyken geçirdiği rahatsızlık sonrası kaza yaptığı açıklanmıştı. 

Açıklamada "Dilovası oksijen çıkışında kendimden geçmem sonucu ağaca vurarak durabildim. Hastanede ilk yapılan tetkikte boyun şah damarımın her ikisinin de tıkalı olduğu ve onun yarattığı durum nedeniyle kazanın ortaya çıktığını öğrendim." denilmişti.

Metin Uca hemen Kartal Lütfi Kırdar Eğitim Araştırma Hastanesi Nöroloji Merkezi'nde yoğun bakıma alındı.

Günlerce yoğun bakımda kalan Metin Uca için seferber olan doktorlar pıhtıların eritilmesi ve tıkanıklığı gidermeye çalıştı.

15 Kasım günü taburcu olması beklenen Uca, entübe edildikten sonraki kritik 72 saati atlatamadı.

1961 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Uca, uzun yıllar farklı televizyon kanallarında özgün sabah programları ve yarışma programlarını sundu.

Tarih: 18.11.2023 Okunma: 146