Yerli Medya   |    Yabancı Medya   |    Faydalı Linkler
20 Nisan 2019 Cumartesi TSİ 05:45:50
» Anasayfa
» Sosyal
» Ekonomi
» Eğitim
» Siyaset
» Asayiş
» Teknoloji
» Sağlık
» Gündem
» Son Haber
» Çocuk
» Dünya
» Yerel
» Spor
» Kültür / Sanat
» Çevre
» Araştırmalar
» Takipteki Konular
» Foto Galeri
» Seri İlanlar Yeni
» Künye
     
Türkiye'de gerçekten bağımsız basın kuruluşu var mı?  
Hayır Bağımsız basın kuruluşu yok.
Evet Bağımsız basın kuruluşları var.
 
» En Çok Okunanlar
   
 
» Gerekli Linkler
    
 
 
Bizce Daha Önemli Olan 10 Haber
 
 
Adaletli Bir Dünya İçin Yıldız kardeşlerden mini bir adım
ANKETE KATILIN  
'HUTBELERDE YOLSUZLUKLA İLGİLİ AYETLER NEDEN YOK?'  
YARATICI GÜÇ KAVRAMI  
2. YAHUDİ DEVLETİ İÇİN AÇIK DAVET  
Dürüst Muhabirlere Bir Haber 
SENA KABARTMA HARFLERDEN HİKÂYE OKUDU 
125 BİN TÜRKMEN ÇÖL ORTASINDA YARDIM BEKLİYOR  
Türk aydınlarından iktidara milli uyarı!  
Adalet
     
 
OYLARIMIZ ÖNSEÇİM YAPAN PARTİYE.................................... Bu kampanya...
Devamı >
 
     
 
  HOŞGÖRÜ 
  Pilav Pişirdim Yavan, İçine Kıyamadım Soğan
15.04.2019
 
  İsmail Hakkı CENGİZ 
hacengiz@gmail.com  
 
  Düşünce Vadisi 
  ÜRPERMEYEN KALPTEN ALLAH’A SIĞINIRIM...
18.04.2019
 
  Özgür DENİZ 
 
 
  GERÇEKLER 
  Dokuz yıldır Halkımızı aldatmaya çalışan Kılıçdaroğlu ile ancak bu kadar…!
02.04.2019
 
  Adnan PELVANLAR 
 
 
  İNSANCA 
  EKONOMİ- YATIRIM: ‘TÜRKİYE HİÇ BU KADAR CAZİP OLMADI’
16.02.2019
 
  Neslihan KORUTÜRK 
 
 
  GÖZÜN GÖRDÜĞÜ 
  Seçim sonuçları üzerine bir değerlendirme
12.04.2019
 
  Hüseyin ŞİNASİ 
 
 
  DUYGULAR, ŞİİRLER 
  ÇANAKKALE'Yİ ANDIK
18.03.2019
 
  Orhan AFACAN 
 
 
  MİSAFİR YAZAR KÖŞESİ 
  AKLIMA GELEN DELİ FİKİRLER, Lütfiye KADER
19.04.2019
 
  GENEL HABERLER Misafir Yazar 
 
 
  HAYATIM SPOR 
  Bütün Yarışmacıların Kazandığı Bir Spor Dalı: DAĞCILIK
24.03.2019
 
  Nazmi HİSARLI 
 
 
  ZEKÂ, KİŞİSEL GELİŞİM 
  OFİS SAYISI KAÇ?
10.10.2018
 
  KİTAP; SANAT ÂLEMİ 
 
 
  SÖZÜN SULTANLARI  
  Dinciye Öğütname, Nevzat DAĞLI
14.04.2019
 
  GENEL HABERLER 
 
 
  Dünyaya Adalet istiyorum 
  Bir görünmezlik hikayesi!
13.10.2018
 
  Osman YILDIZ 
osman@yb.com.tr  
 
 

 
» Köşe Yazıları
HAKİKAT ÖZGÜRLÜKTÜR...
  Özgür DENİZ
  09.02.2019 
   
     

Biz insanız! İnsanlığımızı hatırlayalım ve insan olalım, insan gibi yaşayalım. İnsanlığa ihanet etmeyelim. Bu dünya baki değil bebeğim, bir gün mutlaka öleceğiz. Ya insan gibi öleceğiz ya da gebereceğiz vahşi bir hayvan gibi. Ve kuşkusuz hesaba çekileceğiz, hem burada hem de orada. Öyleyse hesabı nasıl vereceğimizi düşünerek yaşayalım. Zira sonra keşkeler, son pişmanlıklar, nedamet gözyaşları fayda etmez ve etmeyecek. Çünkü ektiğini biçeceksin! Kurtulmuş değiliz hiçbirimiz ve kurtulduk biz diyemeyiz, kurtulmuşuz gibi görüp kendimizi keyfimizce dem süremeyiz. Bakınız başka hiçbir şey olmamıza gerekte yok, ihtiyacımızda yok buna. Sadece ama sadece insan olalım kâfi, olabilirsek elbette, ki insan olmaya geldik bu dünyaya, insan gibi göründüğümüz için insan olduğumuzu mu sanıyoruz yoksa? Öyleyse vay halimize, veyl olsun bize. İdeolojilerimizin canı cehenneme, insan değilsek kimliğimizin de ve dahi ne isek olduğumuz şeylerin de canı cehenneme, insanlığı aldattığımız yeter! Bir kere de insan olduğumuzu hatırlayalım be. İnsanlığın hakikate ihtiyacı var bebeğim. Hakikat balyoz gibi inmeli betonlaşmış kafalara, nasırlaşmış vicdanlara, çürümüş yüreklere, tiksindirici gövdelere. Hakikati haykırmalıyız insanlığa, çünkü tıkalı kulakların, uyuşmuş beyinlerin, kokuşmuş vicdanların, çürümüş gövdelerin hakikate ihtiyacı var. İnsanlık hakikatle uyanmadıkça, yalanlar insanlığı uyutmaya devam edecektir ve hakikatin olmadığı yerde her şey yalan olacaktır. Eğer hakikat özgürleşmezse, özgürlük asla hakikat olmayacak ve hayatlaşmayacaktır. İşte bu yüzden hakikate ihtiyacımız vardır. İşte bu yüzden hakikati haykırmalıyız tüm insanlığa, tüm dünyaya ve insanlığın ortak vicdanının sesi olmalıyız.

 

Eğer ömrümüz kul hakkı yemekle geçmişse ve midelerimiz haramla dolmuşsa; gözlerimiz varlığın güzelliklerinden mahrum kalmışsa; ağzımızdan pislik saçılmış, dilimizden yalan akmışsa; kulaklarımız kem söze açılmış, doğru söze kapanmışsa; hakikati haykıranı susturmuşsak ve acımasızca çiğnemişsek; zulmümüz merhametimize galebe çalmışsa; kendi mevcudiyetimizin idamesini bırakıp başka mevcudiyetlerin idamesini muhafazaya yelken açmışsak ama bunu da münhasıran rant için yapmışsak; kalbimiz kararmış, vicdanımız nasırlaşmışsa; masumların hayatlarını iftiralarla karartmışsak; açları doyurmamış, çıplakları giydirmemiş, yetimin başını okşamamışsak; zalimin karşısında hak budur işte diye haykırmamışsak; suçsuzları acılardan acılara sürgün kılmışsak; mazlumu hor görüp, zalimin önünde eğilmişsek; garibi ezmiş, yetimin hakkını yemiş, düşene bir tekmede biz atmışsak; yeri delecekmiş, göğe uzanacakmış gibi kibir abidesi misali tafra yapmışsak; suçsuzları kolayca tecziye etmiş ama güçlü suçlular önünde eğilip, onlara özgürlük bahşetmişsek korkumuzdan ve varlığımızın bekası uğruna; kanı, teri, yaşı ve emeği hayâsızca sömürmüşsek; ahlakı çürütmüş, adaleti, şerefi, izzeti çiğnemişsek; masum bir cana kıymışsak ya da kıyılmasına sebep olmuşsak; çocukların gülen yüzlerini soldurmuşsak; hakikati yalanla örtmüş, yalanı hayatlaştırmışsak; küçük, basit ve ucuz menfaatler uğruna insanları aldatmışsak ve haklarını gasp etmişsek EĞER; ötse de dilimiz bülbül gibi, şöhretimiz yeryüzüne yayılsa da, dolsa da kasalarımız Karun misali, kudrete de sahip olsak Firavun kadar, İbrahim’i ateşlere atan Nemrut’ta olsak hiçbir fayda etmeyecektir. ÖLECEĞİZ! Calut’ta öldü, Davut’ta öldü; Firavun da öldü, Musa da öldü; Nemrut’ta öldü, İbrahim de öldü; Ebu Cehil de öldü Muhammed’de öldü ama bir taraf insan gibi öldü diğer taraf vahşi hayvanlar gibi gebererek telef oldu ve biz de öleceğiz ya da telef olacağız, tercih bizim! Bu dünya kimseye kalmayacak, kimsenin de olmayacak, tıpkı Süleyman peygambere kalmadığı ve O’nun olmadığı gibi. Ya hakikati duyacağız ve uyacağız hakikate ya da uyuyacağız yalan rüzgârlarının beşiğinde! Tercih bizim, karar bizim, kader bizim ve biz hesap vereceğiz hesap vakti geldiğinde. Ama o vakit geldiğinde etmediysek merhamet, beklemeye hakkımız olmayacak merhameti ve muhakkak adil bir şekilde yargılanacağız… Ne amansız bir yargılamadır o yargılama! 


 
 
     
  Makaleye Yapılan Yorumlar
Ekleyen: İsmail Hakkı Cengiz | Tarih: 09.02.2019 | Saat: 13:02  /td>

Aziz Kardeşim,
İncecik yazılar çok zor okunuyor. Bu kadar güzel, çarpıcı satırlar daha kolay okunup daha çarpıcı hale gelmeli. ARİAL yazı biçimi 13 puntoyu tavsiye derim. Benim yazımdan birkaç satır alıp Word sayfana yapıştırabilirsin. ENTER'le devam edersen yazıların benim yazı formunda ve büyüklüğünde olur herhalde!
İnsan olmak, olabilmek!
Zor!
Sanırım, düşünmekle başlar insan olmak!
Cemil Meriç gibi soralım: Düşünen kaç kişi?
Şu siyasetin haline bakar mısınız?
Bütün partiler için söylüyorum: Bu nasıl aday belirleme "süreci"?
ÖNSEÇİM nerede? Üyelerin iradesi nerede? Dilinizden düşürmediğiniz demokratik kurallar nerede?
Şu bütünüyle çölleşmiş fikir âleminde senin varlığın, feryadın, haykırışın bir VAHA gibi.
Bana büyük ümit, moral ve cesaret veriyor. Var ol. Dualarım seninle...
Gönülden selâmlar...............................................................................................
 
Ekleyen: Özgür Deniz | Tarih: 09.02.2019 | Saat: 13:22  /td>

Saygıdeğer Paşam, Kıymetli Ağabey!
Normalde iri punto oluyordu ama unutmuşum. Tüm kalbimle bilincimle sonsuzcasına teşekkür ederim. Allah razı olsun. Evet, bu fani dünyada insanca yaşayabilirsek ne güzel. İnsan olduğumuzu hatırlar ve asla unutmazsak belki mümkündür inşaAllah. Evet, bir yönüyle insan düşüncedir. Bu yönüyle de sonsuz Tanrı’nın bir niteliğinin sonlu görüngüsüdür. İnsan düşünmediği zaman hayvandan farksız kalır. Bu toplumda düşünenlerin sonsuzcasına az olduğuna inanıyorum. Çünkü düşünen bir toplum asla sürüleşmez, asla aklına ipotek koydurmaz, asla vicdanını satmaz, asla yalanlara inanmaz, her daim hakikatin peşindedir ve uyanıktır. Politikaya gelince politikanın kurtarıcılığına inanmıyorum, politikacılara da inanmıyorum. Ben devrime inanıyorum. Hakikat, adalet, ahlak yani kısaca büyük insanlık devrimine. Tabi ilk evvelde beyinde devrime, sonra beden de devrime, nihayet insanlık toprağında devrime. Aksi durumda da bu dünyada düzelecek hiçbir şey yoktur. Olguların birer sömürü aracı olarak kullanıldığına inanıyorum. Bu yüzden de bu topluma gülüyorum. Zira her atılan oltaya takılıyorlar ve oltanın ucunda ki yemi büyük iştahla kapıyorlar. Şaka gibiler. Hiç inanılmayacak şeylere inanıyorlar. Aldanmaktan haz alıyorlar. Sonsuzcasına teşekkürler Saygıdeğer Paşam, Kıymetli Ağabey. Aynı duygu, düşünce ve dua ile kalben sonsuzcasına bilmukabele inşaAllah. Derin saygılar.

............................................................................................
 
 
 
Yorumunuzu Ekleyin Arkadaşınıza Gönderin İlgilisine Gönderin Çıktısını Alın Sayfa Başı
» Güne Bakış