Yerli Medya   |   Yabancı Medya   |   Faydalı Linkler  |   Ana Sayfam Yap   |   Sık Kullanılanlara Ekle 
22 Ocak 2019 Salı TSİ 20:10:19
» Anasayfa
» Sosyal
» Ekonomi
» Eğitim
» Siyaset
» Asayiş
» Teknoloji
» Sağlık
» Gündem
» Son Haber
» Çocuk
» Dünya
» Yerel
» Spor
» Kültür / Sanat
» Çevre
» Araştırmalar
» Takipteki Konular
» Foto Galeri
» Seri İlanlar Yeni
» Künye
     
Türkiye'de gerçekten bağımsız basın kuruluşu var mı?  
Hayır Bağımsız basın kuruluşu yok.
Evet Bağımsız basın kuruluşları var.
 
» En Çok Okunanlar
   
 
» Gerekli Linkler
    
 
 
Bizce Daha Önemli Olan 10 Haber
 
 
Adaletli Bir Dünya İçin Yıldız kardeşlerden mini bir adım
ANKETE KATILIN 
'HUTBELERDE YOLSUZLUKLA İLGİLİ AYETLER NEDEN YOK?' 
YARATICI GÜÇ KAVRAMI 
2. YAHUDİ DEVLETİ İÇİN AÇIK DAVET 
Dürüst Muhabirlere Bir Haber  
SENA KABARTMA HARFLERDEN HİKÂYE OKUDU  
125 BİN TÜRKMEN ÇÖL ORTASINDA YARDIM BEKLİYOR 
Türk aydınlarından iktidara milli uyarı! 
Adalet
     
 
OYLARIMIZ ÖNSEÇİM YAPAN PARTİYE.................................... Bu kampanya...
Devamı >
 
     
 
  HOŞGÖRÜ 
  ‘Kimliğinden Kurtulma Arzusu ve Kimliğini Herkese Gösterme Arzusu’
05.01.2019
 
  İsmail Hakkı CENGİZ 
hacengiz@gmail.com  
 
  Düşünce Vadisi 
  VARİSLER...18...
20.01.2019
 
  Özgür DENİZ 
 
 
  Dünyaya Adalet istiyorum 
  Bir görünmezlik hikayesi!
13.10.2018
 
  Osman YILDIZ 
osman@yb.com.tr  
 
  İNSANCA 
  KRİZ ÇIKMADI, DEDİĞİMİZ ÇIKTI
04.12.2018
 
  Neslihan KORUTÜRK 
 
 
  GÖZÜN GÖRDÜĞÜ 
  Seçim pazarlıklar sürerken…
14.12.2018
 
  Hüseyin ŞİNASİ 
 
 
  DUYGULAR, ŞİİRLER 
  KÜRESEL HECKER TEHDİDİ ŞANTAJI
19.01.2019
 
  Orhan AFACAN 
 
 
  MİSAFİR YAZAR KÖŞESİ 
  İNADINA SEVGİ! Hilmi ÇAKIR
24.11.2018
 
  GENEL HABERLER Misafir Yazar 
 
 
  HAYATIM SPOR 
  Epik mücadeleden galip çıkan Halep
26.01.2018
 
  Nazmi HİSARLI 
 
 
  ZEKÂ, KİŞİSEL GELİŞİM 
  OFİS SAYISI KAÇ?
10.10.2018
 
  KİTAP; SANAT ÂLEMİ 
 
 
  SÖZÜN SULTANLARI  
  Ne yapmalı? Nevzat DAĞLI
19.01.2019
 
  GENEL HABERLER 
 
 
 

 
» Haberin Doğru Adresi
Bütün Ülke Çiftlikbank!
 
18-03-2018


Arslan Bulut/YENİÇAĞ

Tombul çocuk, İnternet'te sanal bir çiftlik kurdu ve 200 bin lira yatırana aylık 50 bin lira kazanç vaadiyle sanal çiftlik hayvanları satmaya başladı. Yatırım yapanlar, bir yıl boyunca sanal tavuk, inek, koyun ve keçi sahibi oluyordu. Yıl sonunda yatırdığı parayı fazlasıyla kazanmış olduğundan, yeniden yatırım yapması isteniyordu. Sonradan üye olanların yatırdığı paranın üçte ikisini öncekilere dağıtan tombul çocuk, üçte birini de kendisine ayırıyordu. Kurduğu sistemin hiçbir yasal dayanağı yoktu. Zaten bir şirket bile değil, İnternet sitesiydi; adı bankaydı!

***

Peki bu sisteme para yatıran kaç kişi var? Tam 77 bin 843 kişi! İttifak yasasına göre örgütlenseler, bir milletvekili çıkaracak kadar çoklar!

Çiftlik Bank sitesinde verilen Mehmet Aydın'ın Kıbrıs'taki hesabına yatan para, 511 milyon lira! 62 bin yatırımcıya ödenen para 393 milyon lira. Mehmet Aydın, işler karışınca, 113 milyon lirayı başka hesaba aktararak Uruguay'a kaçtı.

"Su nerede? İnek içti. İnek nerede? Dağa kaçtı. Dağ nerede? Yandı, bitti, kül oldu..." diye tekerleme anlatmıyoruz. Yaşananlar gerçek!

Şimdi para yatırıp da henüz kâr payı alamayanlar, Fenerbahçeli Lugano'dan sonra şu anda Türkiye'deki en ünlü Uruguaylı olan Galatasaray kalecisi Muslera'ya başvurup, Mehmet Aydın'ın yakalanması için ülkesinin adli makamları nezdinde girişimde bulunmasını  isteyeceklermiş.

Bu arada Titan saadet zincirini kurup bir süre krallar gibi yaşayan sonra da 10 sene hapis yatan Kenan Şeranoğlu'nun Mehmet Aydın'ı kıskandığı ve "Ben bile böylesini görmedim. Vallahi çıldıracağım. Beni durup dururken hapse atmasalardı, Titan 120 yıl giderdi..." dediği bildiriliyor.

***

Mehmet Aydın, aslında arıcılık yapıyormuş. Arıların kovanı balla doldurma sistemi her arının çalışmasına bağlı. Çalışmadan üretmeden servet elde etmek isteyen hiçbir arı yoktur.

Besicilik ise hayvanları üreme yoluyla çoğaltıp satmaya dayalıdır. Fakat bunun için de hayvanlara iyi bakmak gerekir. Bir salgın hastalık yüzünden çoğunu kaybedebilirsiniz.

Mehmet Aydın'ın kullandığı saadet zinciri sistemi, hayvan üretmeye değil, aslında hiç olmayan sanal hayvana para yatıran kitleyi çoğaltmaya dayalı. Kimse karışmazsa, masaüstünde hiçbir üretim yapmadan milyonlarla oynamaya başlıyorsunuz!

***

Aslında Türkiye de bir süredir Çiftlik Bank gibi yönetiliyor. Yıllarca uygulanan IMF ve Dünya Bankası politikaları bitti mi? Hayır, Türkiye hâlâ Kemal Derviş programı ile yönetiliyor. Bu da üretimi artırmaya değil durdurmaya dayalıdır. "15 günde 15 yasa" denilerek, Meclis'ten geçirilen yasalarla buğday, pancar ve tütün ekim alanları sınırlandırıldı. Sigara fabrikaları kapatıldı. Bunun karşılığında ekmeyen üreticiye para dağıtıldı. Bu akılsız oyuna çiftçi de sesini çıkarmadı! Sonuçta Türkiye'deki sigara piyasası ABD'nin eline geçti.

Et Balık Kurumu kapatılınca hayvancılık da geriledi. Şimdi Türkiye, canlı hayvan veya et ithal ediyor. Etler hastalıklı çıkıyor...

Buğday üretiminde de durum aynı. Ekim sınırlandırılınca, Türkiye buğday ithal etmeye başladı.

Pancar üretimini Amerikan başkanlarının dayatmasıyla azaltan Türkiye şimdi de şeker fabrikalarını satmaya ve beş yıl içinde kapatmaya çalışıyor. Peki, pancar şekerini kim üretecek. Hayvanlara küspeyi kim verecek? Ne önemi var? Fakirlere nasılsa yardım dağıtılıyor. AKP'ye oy verdiğini ispat edene küçük ölçekte de olsa yardım ediliyor, çocuğuna iş bulunuyor, bu yetmez mi?

Sonra "dindar cumhurbaşkanı" seçeceğiz denilerek, Ergenekon ve Balyoz sürecini başlatarak Türk ordusuna operasyon yaptıran adamı da Cumhurbaşkanı seçersiniz, onun süresi bitince de bir diğerini... Bu da bir çeşit saadet zinciri değil mi?

Kaynak Yeniçağ: Bütün ülke Çiftlikbank! - Arslan BULUTYorumunuzu Ekleyin Arkadaşınıza Gönderin İlgilisine Gönderin Çıktısını Alın Sayfa Başı
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamış
» Güne Bakış