Yerli Medya   |   Yabancı Medya   |   Faydalı Linkler  |   Ana Sayfam Yap   |   Sık Kullanılanlara Ekle 
04 Nisan 2020 Cumartesi TSİ 02:18:14
» Anasayfa
» Sosyal
» Ekonomi
» Eğitim
» Siyaset
» Asayiş
» Teknoloji
» Sağlık
» Gündem
» Son Haber
» Çocuk
» Dünya
» Yerel
» Spor
» Kültür / Sanat
» Çevre
» Araştırmalar
» Takipteki Konular
» Foto Galeri
» Seri İlanlar Yeni
» Künye
     
Türkiye'de gerçekten bağımsız basın kuruluşu var mı?  
Hayır Bağımsız basın kuruluşu yok.
Evet Bağımsız basın kuruluşları var.
 
» En Çok Okunanlar
   
 
» Gerekli Linkler
    
 
 
Bizce Daha Önemli Olan 10 Haber
 
 
Adaletli Bir Dünya İçin Yıldız kardeşlerden mini bir adım
ANKETE KATILIN 
'HUTBELERDE YOLSUZLUKLA İLGİLİ AYETLER NEDEN YOK?' 
YARATICI GÜÇ KAVRAMI 
2. YAHUDİ DEVLETİ İÇİN AÇIK DAVET 
Dürüst Muhabirlere Bir Haber  
SENA KABARTMA HARFLERDEN HİKÂYE OKUDU  
125 BİN TÜRKMEN ÇÖL ORTASINDA YARDIM BEKLİYOR 
Türk aydınlarından iktidara milli uyarı! 
Adalet
     
 
OYLARIMIZ ÖNSEÇİM YAPAN PARTİYE.................................... Bu kampanya...
Devamı >
 
     
 
  HOŞGÖRÜ 
  Üç Yabancı Tarihçi Gözüyle 1915 Ermeni Hadiseleri
04.11.2019
 
  İsmail Hakkı CENGİZ 
hacengiz@gmail.com  
 
  Düşünce Vadisi 
  ARINMA VAKTİ...
03.04.2020
 
  Özgür DENİZ 
 
 
  GERÇEKLER 
  SSCB ve Sosyalist-Komünist ideolojiye takılıp kalmış olanlar…! (1)
12.06.2019
 
  Adnan PELVANLAR 
 
 
  İNSANCA 
  EKONOMİ- YATIRIM: ‘TÜRKİYE HİÇ BU KADAR CAZİP OLMADI’
16.02.2019
 
  Neslihan KORUTÜRK 
 
 
  GÖZÜN GÖRDÜĞÜ 
  Bu savaşı kazanacağız…
26.03.2020
 
  Hüseyin ŞİNASİ 
 
 
  DUYGULAR, ŞİİRLER 
  YİĞİTLİĞİM İÇİN HÜZÜNDÜR,ZÜLDÜR
13.05.2019
 
  Orhan AFACAN 
 
 
  MİSAFİR YAZAR KÖŞESİ 
  EĞTİM SİSTEMİMİZDE MATEMATİĞİN SOSYAL BİLİMLERLE DANSI, Lütfiye KADER
21.05.2019
 
  GENEL HABERLER Misafir Yazar 
 
 
  HAYATIM SPOR 
  Bütün Yarışmacıların Kazandığı Bir Spor Dalı: DAĞCILIK
24.03.2019
 
  Nazmi HİSARLI 
 
 
  ZEKÂ, KİŞİSEL GELİŞİM 
  Aziz Nesin Nasıl Kurtuldu?
24.04.2019
 
  KİTAP; SANAT ÂLEMİ 
 
 
  SÖZÜN SULTANLARI  
  Sendika Soruları, Nevzat DAĞLI
19.08.2019
 
  GENEL HABERLER 
 
 
  Dünyaya Adalet istiyorum 
  Bir görünmezlik hikayesi!
13.10.2018
 
  Osman YILDIZ 
osman@yb.com.tr  
 
 

 
» Haberin Doğru Adresi
2. YAHUDİ DEVLETİ İÇİN AÇIK DAVET
 
01-07-2014


İsrail Başbakanı Netanyahu “Barzan-Yahudyan” da denen K.Irak’ta “Kürt devleti”ne yeşil ışık yaktı. AKP Sözcüsü Çelik benzer açıklamalarını alelacele yalanlarken, sert tepkiler geldi

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik’in, “Bazı şeyler değişti. K.Irak’ta bağımsız bir Kürt devleti ihtimali rahatsız etmiyor. Onların adı Kürdistan ve bu kabul edilmeli. Eğer Irak bölünürse onlar bizim kardeşimizdir” açıklamasına bir destek de İsrail Başbakanı’ndan geldi. Netanyahu, “Kürtlerin bağımsızlık arzusunu desteklemeliyiz. Buna layıklar” diyerek İsrail’in bağımsız Kürt devletine desteğini açıkça ifade etti. Netanyahu’ın açıklamasından önce de Cumhurbaşkanı Şimon Peres, ABD Başkanı Obama’ya yaptığı veda ziyaretinde sarfettiği sözlerle İsrail’in Kürtlere ilişkin politikasının net ipuçlarını vermiş, Kürtlerin “Türkiye tarafından desteklenen fiilen bağımsız bir demokrasi kurduklarını” ifade etmesi dikkat çekmişti.

Bu iş artık bitti!
Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman da, ABD’li mevkidaşı John Kerry’ye “Irak gözlerimizin önünde çöküyor ve bağımsız bir Kürt devletinin tesisi artık bitmiş bir iş” demişti. Bu gelişmeleri yansıtan Haaretz gazetesi, “İsrail’in yıllarca Iraklı Kürtlerle pek göze çarpmayan bir ilişkisi mevcut” yorumunda bulundu. Çelik, dün yaptığı açıklamada, Rudav ve Financial Times’a verdiği mülakatların çarpıtıldığını belirterek, “Kuzey Irak’taki Kürtler bağımsızlık ilan ederse ‘tanırız’ veya ‘tanımayız’ gibi bir ifade asla kullanılmamıştır” dedi.
 MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, yaşanan gelişmelerin bağımsız bir Kürt yapısını ortaya çıkaracağını gösterdiğini belirterek, bunun büyüklüğünün tartışmaya açık olduğunu kaydetti.

Yahudyan bölgesi
“Büyüklüğü ne kadar olacak?” sorusunun büyük önem taşıdığını kaydeden Halaçoğlu, “Irak savaşının temelinde zaten Kürdistan var. Bizim hükümetin kendisi de bunun içerisinde. ‘Olmaz’ diyorlar. Bal gibi oluyor, bu böyle kurulur neden anlamak istemiyorlar? Bununla karşı karşıya kaldığımızda ne olacak? ‘Kurulsun ne olacak’ diyorlar. Kurulduğu zaman ne olacağını görürüz. Türkiye karışı mı, karışmaz mı hep beraber görürüz. Türkiye’de bir ayrılıkçı hareket meydana gelecektir” diye konuştu. İsrail’in burada etkin olmasının normal olduğunu da belirten Yusuf Halaçoğlu, Irak’ın kuzeyinin bir dönem Barzan-Yahudyan bölgesi olarak adlandırıldığını anımsattı. Irak ve Suriye’nin parça parça olacağını ve  Mısır’da İsrail yanlısı yönetimin iş başında bulunduğunu söyleyen Halaçoğlu, “Suudi Arabistan IŞİD ile İran taraftarı grupları yok ediyor. ABD sonuçta istediğine ulaşıyor. Bizim yönetimimiz de bunu destekledi. Hazırladıkları terörü bitirme yasasıyla bölücülük yasasını da çıkaracaklar” dedi.

YENİÇAĞ yıllardır yazıyor!
Irak’ın kuzeyinde yıllardır dantel gibi işlenen planla kurulmak istenen Kürt devleti görünümlü “2 Yahudi Devleti”ne YENİÇAĞ, yıllardır sayısız manşetiyle dikkat çekiyordu. AKP Sözcüsü Hüseyin Çelik, önce Kürt sitesi Rudav, ardından da Financial Times’a yaptığı “Bazı şeyler değişti. K.Irak’ta bağımsız bir Kürt devleti ihtimali rahatsız etmiyor. Onların adı Kürdistan ve bu kabul edilmeli” şeklindeki açıklamalarını ise Netanyahu’nun demeci sonrası aniden ‘yalanlama’ ihtiyacı hissetti!

 


Barzani’den Kerkük hamlesi
Peşmerge reisi Mesud Barzani, Kerkük ve diğer sorunlu bölgelerde, Irak Anayasası’nın 140. Maddesi çerçevesinde referanduma gideceklerini bildirdi. Irak ordusunun çekilmesinin ardından peşmergenin kontrolü sağladığı bölgelerde referandum yapacaklarını söyleyen Barzani, referandum için BM’ye “müdahil” olması çağrısında bulundu. Irak anayasasına göre statüsü netleştirilmeyen bölgelerde, referandum yapılması gerektiğini hatırlatan Barzani, “Bizimle ittifak kuran Bağdat’taki yöneticiler, anayasanın uygulanmasına karşı durdular. Yaptığımız anlaşmadan geri adım attılar. Maalesef Bağdat’ın yanlış siyaseti ve diğer unsurları dışlaması sonucu sorunlar derinleşerek bugün yaşadığımız krizi ortaya çıkardı. Bu krizin ortaya çıkmasına neden olanlar, siyasetlerinin çöktüğünü kabul ederek yeni bir sürecin önünü açmalıdır. Krizin çözümü, Bağdat’ın siyasetini değiştirmesinden geçiyor. Kerkük, her zaman söylediğimiz gibi Kürdistan toprağıdır” diye konuştu.


İktidar İsrail’i besledi Türkiye’ye kaybettirdi!
Mavi Marmara operasyonu ile gerginleşen Hükümet-İsrail ilişkilerini Irak’ın Kuzeyi’nde bağımsızlık ilan etmek için gün sayan “Bağımsız Kürdistan” devleti düzeltti. Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan, hükümetin Orta Doğu’da izlediği politikalarda kazananların peşmerge reisi Mesut Barzani ve İsrail olduğunu söyledi. Hükümetin Kuzey Irak petrolünü satarak bağımsız devletin ekonomik alt yapısını oluşturduğunu vurgulayan Tantan, “Kürdistan’ı kendi elimizle hayata sokuyoruz. Kürdistan devleti kurulmasının ekonomik alt yapısını petrolünü satarak Türkiye sağlıyor. İktidarın bütün hareketleri İsrail’in bölgede güçlenmesine katkı sağlarken, Türkiye hep kaybediyor” dedi.

Sınırlar değişiyor
Geçmişte emperyalist devletlerin cetvelle çizdikleri sınırların değişmeye başladığına dikkat çeken Tantan, yeni sınırların etnik ve mezhep ayrımına göre yapıldığını, kin ve nefret tohumları ekilerek gerçekleştirildiğini söyledi. Tantan, Türkiye ile İran’ın destekleri olmadan Kürdistan’ın yaşamasının mümkün olmadığını da ifade etti. İsrail’in Araplarla olan Filistin sorunundan dolayı 1950’lerden bu yana Kürdistan projesi ile ilgilendiğini anımsatan Tantan AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik’in, “Bağımsız Kürdistan” a her zaman sıcak baktığını vurguladı. AKP’nin iktidara geliş felsefesinin son dönemde izlenen politikalarla açığa çıktığını anlatan Tantan, Fas, Libya, Tunus, Mısır, Suriye, Yemen, Irak ve Türkiye’de ayrışma ve çatışmaların bunun kanıtı olduğunu ifade etti. Tantan, “Burada büyük mesafe kat ettiler. İsviçre’deki ’one minute’bir istihbarat operasyonuydu. Orada İsrail’e kafa tutan bir Erdoğan yaratıldı ve kahramanlaştırıldı” diye konuştu.

Tırsak politika
ABD kontörlündeki S. Arabistan ve Katar’ın faaliyetlerini de dikkate almak gerektiğini söyleyen Tantan, Kürdistan devletinin oluşmasındaki en büyük desteğin Başbakan Tayyip Erdoğan’dan geldiğini, iktidarın paradan başka bir şey düşünmediğini kaydetti. Tantan, şöyle konuştu: “Kuzey Irak’taki Kürt devletinin kuruluşuna büyük katkımız oldu. Sadece bu hükümet döneminde değil geçmiş hükümetler döneminde de katkı sağladık. O gün kırmızı çizgilerimiz var diye kendimizi aldattık. Bu projeye karşı Türkiye bir şey yapamadı. Türk siyaseti geçmişte de tırsaktı bugün de tırsak. Bu tırsaklık yüzünden Kuzey Irak’ta Kürdistan kuruluyor.” 


AKP politikası “Kürdistan”a ön ayak oldu
Emekli Tuğgeneral Nejat Eslen, hükümetin bölgedeki gelişmelere Alış Veriş Merkezi yöneticisi mantığıyla yaklaştığını ifade ederek, sadece para kazanılmak istendiğini, ülkenin bekasının düşünülmediğini söyledi. Eslen, “ABD’nin karşı koymasına rağmen petrol dış pazarlara satılıyor. Bu, Kürt yapısının ekonomik gücünün palazlanması demek. Başından beri kendi ayağımıza kurşun sıktık” dedi. Türkiye’nin Türkmenlerle ilgili politikasının olmadığını kaydeden Eslen, “Türkmenler Barzani’ye sığınıyor, Türkiye seyrediyor. Bu da bağımsız yapının Türkiye tarafından onaylandığını gösteriyor. Bir tek ilanı kaldı. Kürt devletini gözümüzün önünde kurdular ve AKP yönetimi bunu destekledi” diye konuştu. 

Kırmızı çizgi silindi
Bağımsız Kürt devletinin temellerinin Körfez kriziyle atıldığına dikkat çeken Eslen, Irak’ın işgal edilmesinin amacının ABD ve İsrail ortaklığıyla Irak’ın kuzeyinde bir Kürt devleti kurmak olduğunu vurguladı. Eslen, “36. Paralel ile birlikte uçuşa yasak bölgenin tesisi ile Kürdistan’ın sınırları çizilmişti, biz de yardımcı olduk. Türkiye’nin ciddi bir Kuzey Irak politikası vardı. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu birlikte değişti. Türkiye’nin kırmızı çizgileri ilan edilmiş, milli değerleri vardı. Irak’ın toprak bütünlüğünün korunması ve Kerkük’ün hiçbir zaman Kürt şehri olması kabullenilmeyecek, Türkmenlerin hakları korunacaktı. PKK’nın Kuzey Irak’tan çıkarılması gibi şartlar vardı. Bütün bunlar yok oldu. İzlenen politika Kürt devletinin kurulmasını hızlandırdı” dedi.


Orta Doğu’da Büyük İsrail’in taşları döşeniyor
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, AKP Sözcüsü Hüseyin Çelik’in, “Irak bölünürse Kürdistan kardeşimizdir” açıklamasına tepki gösterdi. Vural, “Birileri kalkıp, kendi coğrafyamızda, ’devlet kurulmasını meşru görüyoruz’dediği zaman, Hüseyin Çelik ne cevap verecek. Bu zihniyet, Türkiye Cumhuriyeti Devleti üzerinde bölücü senaryoları da meşrulaştırmayı görev edinmiş bir zihniyettir” dedi. Türkiye’yi yöneten iradenin komşu bir ülkenin parçalanmasından olumlu bahsetmesinin kabul edilemeyeceğini belirten Vural, “Komşu devletin bölünmesini makul gören anlayış, bu devletlerin yıkılma taşeronluğunu da üstlenmiş demektir. Bizim kadim politikalarımız bu medeniyet havzasında huzurdur, birliktir ve bütünlüktür” diye konuştu. Devletlerin etnik kimliklere ve mezheplere göre bölünerek yönetilmesinin BOP’un parçası olduğunu ifade eden Vural, “Çelik, komşu ülkenin bölünmesini meşrulaştıran açıklama yapmıştır. AKP ve kılavuzları, İsrail’in taşeronu olarak Orta Doğu’da büyük İsrail projesinin taşlarını döşemektedirler” dedi.


Etten önce çömleğe saldırdı
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, hükümetin Türkiye’nin geleneksel dış politikasının dışına çıkarak yanlış bir yol izlediğini ifade etti. Başta Irak olmak üzere, Türkiye’nin komşularının toprak bütünlüğünün korunmasının reddedilmesinin ciddi sorunları da beraberinde getirdiğini kaydeden CHP’li Engin Altay, “İktidar partisi AKP ile birlikte ne usul, ne gelenek ne de onurlu dış politika kaldı. Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, etten önce çömleğe atladı. AKP’nin Orta Doğu politikası zaten kamplaşma ve gerilim üzerine kurulu. Ama bu binlerce insanın kanına, ölümüne sebep olan bir politikadır. Orta Doğu’daki bu kirli savaşta, bu kirli senaryoda AKP her fırsatta bir rol çıkarmakta, ölümlere katkı sağlamaktadır” iddiasında bulundu.Yorumunuzu Ekleyin Arkadaşınıza Gönderin İlgilisine Gönderin Çıktısını Alın Sayfa Başı
Ekleyen: ali sezer | Tarih: 30.11.2014 | Saat: 16:31 

bunlar başımıza bela olacak iyice casino oyunları


 
Ekleyen: samet | Tarih: 15.11.2014 | Saat: 00:01 

müslümanlığı bozmak için herşeyi yapacak bunlar. tempobet tempobet giriş


 
Ekleyen: fatih | Tarih: 03.10.2014 | Saat: 20:48 

bunlara engel olmaları gerekiyor devletlerin https://babafingo.info/ hititbet hititbet giriş


 
Ekleyen: arzu | Tarih: 06.09.2014 | Saat: 17:10 

ilki yetmiyor ikinciyi kurdular şimdide http://babafingo.info


 
Ekleyen: Esra sevecen | Tarih: 22.07.2014 | Saat: 16:23 

Irakı yanına alarak daha güçlü olacaklarını zannediyorlar ama yanıdıklarının farkında değiller. bedava rulet oynamak için http://www.kurpiyer.org adresine bağlanabilir veya direkt olarak http://www.kurpiyer.org/2014/04/bedava-rulet-oynama.html adresini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca sanal casino oyunları için http://www.kurpiyer.org/p/casino-oyunlari.html adresine bakabilirsiniz. Kumarhane oyunları oynamak için http://www.kurpiyer.org/p/kumar-oyunlari.html adresine kumar yazısına bakabilir en yeni kumar oyunları ve kumar makina oyunları ile sanal slot makina oyunları ve ücretsiz kumar siteleri listesine bakarak en iyi kumarhane sitelerini tanıyabilirsiniz. Ayrıca bedava kumar oyunları hangi oyunlar olduğunu görebilir süper casino kumar siteleri ile tanışabilir, en çok bonus veren ücretsiz kumar oyunları oynayabilirsiniz. Adeta casino kumar makineleri ile daha çok oynayabilirsiniz. Hemen sende kumar oyunları oyna yada paralı kumar oyna.


 
» Güne Bakış
 
Son Haber
İSİG: Yılın ilk dört ayında 545 işçi iş ...
Avustralya’da kedi soykırımı...
Sri Lanka’daki saldırıları IŞİD üstlendi...
'ABD uçakları Türkiye'yi tehdit etmezse,...
Adnan PELVANLAR yazılarıyla GENEL HABERL...
 
Gündem
Rusya parlamentosundan 19 Mayıs mesajı...
Her şey çok güzel olacak – Leyla Alp...
Türkiye yazarı Özışık: Bizim mahallenin ...
Gazetecilere bir yılda 256 yıl hapis, 17...
Ve İstanbul T.C'ye kavuştu...
 
Sağlık
DERGİ - Günde ne kadar su içeceğimize na...
Kongo’daki Ebola salgınında ölü sayısı b...
ABD’de 44 eyaletten ortak dava: İlaç şir...
Sıcaklık kaynaklı kalp krizi riski artıy...
Restoran şefi: Dışarıda döner, köfte, la...
 
Teknoloji
Rus uzman: ABD, Türkiye'nin aldığı F-35'...
Kuzey Denizi'ndeki istiridye ve diğer ca...
Gazeteler satmıyor, televizyonlardan hab...
ABD medyası Rus, Çin ve Amerikan hiperso...
Bitkilerin birbiriyle ‘konuştuğu’ bilims...
 
Asayiş
ABD, DSG'ye (YPG) yardımlarını sürdürüyo...
Emniyet'in 'gizli' FETÖ raporundan: TSK'...
Kıbrıs RUM KESİMİ'nde seri kadın cinayet...
Polis otosunda tecavüze ‘iyi hal’ indiri...
Küçükçekmece’de bir çocuğa istismar dava...
 
Siyaset
Siyasi bir özne olarak YSK rejim müteahh...
Dilipak: Reisin yakınındakiler reisi köt...
Yeni Şafak yazarı Öztürk: AK Partili Yen...
İmamoğlu: Madem sayıyı bu kadar az görüy...
İstanbul’da 17 ilçede oylar sayılıyor...
 
Eğitim
Bornova GÜZELCAN KARDEŞLER ORTAOKULU’nda...
Kadıköy'de gözaltına alınan lise öğrenci...
Fransa Meclisi’nden 15 yaş altı öğrencil...
Eylem yaptıkları için gözaltına alınan l...
'Çevremizde Neler Oluyor?' konulu kompoz...
 
Çevre
Bursalı avukat, iki geyiği avlanmaktan k...
Ne çöp üretiyorsanız, O’sunuz…...
Ağaçlar, tavuklar ve biz: Kolektif bağış...
Karbon tarımı CO2 emisyonlarını azaltabi...
Çevre alanında çalışan hukukçular kaygıl...
 
Kültür / Sanat
Ömer Hayyam 971 Yıl Önce Bugün Doğmuştu...
‘Yasaklı Wikipedia’ iki yaşında!...
Bir kişi şikayetçi oldu, resim sergisi k...
Selçuk Demirel’den yeni bir kitap: PSİ –...
Mehmet Aslantuğ: Muhalif partili değilim...
 
Spor
Can Bartu: Fenerbahçe’nin ve Türk futbol...
Para atletler Esra Bayrak ve Zübeyde Süp...
Emirhan Toper, Fransa’dan çiftler şampiy...
Arda; şişeden çıkan cin ...
Japonya'nın ilk tenis şampiyonu Naomi Os...
 
Yerel
Bartın halkı doğasını savundu...
Türkiye’nin en büyük 11. tatlı su kaynağ...
Elazığ Belediye Başkanı: Suriyelilere gi...
Karaman’da stat adı tartışması son buldu...
Küresel iklim değişikliği: Rize’yi 2. ke...
 
Dünya
Güney Afrika kabinesinde cinsiyet eşitli...
ABD’yi 12 günde 300’den fazla hortum vur...
Alman medyası: Yeşiller Greta dalgasıyla...
İdlib’ten kaçanların sayısı 200 bine day...
Norveç karasularında bir ‘ajan balina’...
 
Çocuk
‘Sevgi Evleri’nde 26 çocuğa işkence yapı...
Türkiye çocuk istismarında üçüncü sırada...
HSK Rabia Naz dosyası için müfettiş göre...
Yemen: Yemek alabilmek için kız çocuklar...
Dünya üzerindeki 155 milyon çocuk yeters...
 
Sosyal
İki kadın, iki cinayet: Kızgındım, kıska...
Prof. Dr. Bayram Göçmen vefat etti...
Avedis Cebeciyan’ın 'Bir Ermeni Subayın ...
Ayşen Gruda hayatını kaybetti...
27 yıldır yaşadığı Atatürk Havalimanı'n...