Yerli Medya   |   Yabancı Medya   |   Faydalı Linkler  |   Ana Sayfam Yap   |   Sık Kullanılanlara Ekle 
23 Şubat 2020 Pazar TSİ 22:49:17
» Anasayfa
» Sosyal
» Ekonomi
» Eğitim
» Siyaset
» Asayiş
» Teknoloji
» Sağlık
» Gündem
» Son Haber
» Çocuk
» Dünya
» Yerel
» Spor
» Kültür / Sanat
» Çevre
» Araştırmalar
» Takipteki Konular
» Foto Galeri
» Seri İlanlar Yeni
» Künye
     
Türkiye'de gerçekten bağımsız basın kuruluşu var mı?  
Hayır Bağımsız basın kuruluşu yok.
Evet Bağımsız basın kuruluşları var.
 
» En Çok Okunanlar
   
 
» Gerekli Linkler
    
 
 
Bizce Daha Önemli Olan 10 Haber
 
 
Adaletli Bir Dünya İçin Yıldız kardeşlerden mini bir adım
ANKETE KATILIN 
'HUTBELERDE YOLSUZLUKLA İLGİLİ AYETLER NEDEN YOK?' 
YARATICI GÜÇ KAVRAMI 
2. YAHUDİ DEVLETİ İÇİN AÇIK DAVET 
Dürüst Muhabirlere Bir Haber  
SENA KABARTMA HARFLERDEN HİKÂYE OKUDU  
125 BİN TÜRKMEN ÇÖL ORTASINDA YARDIM BEKLİYOR 
Türk aydınlarından iktidara milli uyarı! 
Adalet
     
 
OYLARIMIZ ÖNSEÇİM YAPAN PARTİYE.................................... Bu kampanya...
Devamı >
 
     
 
  HOŞGÖRÜ 
  Üç Yabancı Tarihçi Gözüyle 1915 Ermeni Hadiseleri
04.11.2019
 
  İsmail Hakkı CENGİZ 
hacengiz@gmail.com  
 
  Düşünce Vadisi 
  ÇÜRÜYÜŞ...24...
20.02.2020
 
  Özgür DENİZ 
 
 
  GERÇEKLER 
  SSCB ve Sosyalist-Komünist ideolojiye takılıp kalmış olanlar…! (1)
12.06.2019
 
  Adnan PELVANLAR 
 
 
  İNSANCA 
  EKONOMİ- YATIRIM: ‘TÜRKİYE HİÇ BU KADAR CAZİP OLMADI’
16.02.2019
 
  Neslihan KORUTÜRK 
 
 
  GÖZÜN GÖRDÜĞÜ 
  Neme lazım, aman bana ne!
14.02.2020
 
  Hüseyin ŞİNASİ 
 
 
  DUYGULAR, ŞİİRLER 
  YİĞİTLİĞİM İÇİN HÜZÜNDÜR,ZÜLDÜR
13.05.2019
 
  Orhan AFACAN 
 
 
  MİSAFİR YAZAR KÖŞESİ 
  EĞTİM SİSTEMİMİZDE MATEMATİĞİN SOSYAL BİLİMLERLE DANSI, Lütfiye KADER
21.05.2019
 
  GENEL HABERLER Misafir Yazar 
 
 
  HAYATIM SPOR 
  Bütün Yarışmacıların Kazandığı Bir Spor Dalı: DAĞCILIK
24.03.2019
 
  Nazmi HİSARLI 
 
 
  ZEKÂ, KİŞİSEL GELİŞİM 
  Aziz Nesin Nasıl Kurtuldu?
24.04.2019
 
  KİTAP; SANAT ÂLEMİ 
 
 
  SÖZÜN SULTANLARI  
  Sendika Soruları, Nevzat DAĞLI
19.08.2019
 
  GENEL HABERLER 
 
 
  Dünyaya Adalet istiyorum 
  Bir görünmezlik hikayesi!
13.10.2018
 
  Osman YILDIZ 
osman@yb.com.tr  
 
 

 
» Haberin Doğru Adresi
UYGUN WENGER'E MEYDAN OKUDU
 
29.01.2009


 

 Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Türkiye'deki yabancı hayranlığının yeni nesille birlikte değişeceğini belirterek, yerli teknik adamlarla daha büyük başarıların kazanılabileceğini söyledi.

Turkcell Süper Lig'de hafta sonu deplasmanda oynayacakları Kayserispor maçının hazırlıklarını Riva'daki Milli Takımlar Tesisleri'nde sürdüren lider Sivasspor'da teknik direktör Bülent Uygun, İHA muhabirine kendi ve takımının hedefleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

TESADÜF DEĞİL!

Sivasspor'un geçen sezon yakaladığı başarıyı bu sezon da devam ettirdiğini belirten Uygun, "Geçen sezon son maçımızı kaybederek 73 puanla şampiyonluğu kaçırdık. Bütçeleri kısıtlı olan bir takımın tekrar aynı başarıyı gösteremediği bir ortamda Sivasspor, başarısının hem tesadüf olmadığını, hem de bunu istikrara dönüştürebileceğini gösteren oyun anlayışıyla ilk yarıyı lider bitirdi. Dünyada böyle bir başarıyı hiçbir takım başaramadı. Şu anda hem şampiyonluk kovalayan hem de kupayı arzulayan bir Sivasspor var. Çok fazla imkan olmamakla beraber, verilen imkanları kendisine avantaj olarak dönüştürüp yoluna devam eden bir Sivasspor var" dedi.

Daha önce yaptığı, "Sivasspor, Trabzonspor ve Ankaraspor'un şampiyonluk şansı yüzde 60, üç büyüklerin şansı ise yüzde 40" şeklindeki açıklamalarının bazı insanlar tarafından yanlış anlaşıldığını kaydeden Bülent Uygun, "3 büyüklerin yaşadığı kaos; gerek sistem, gerek takım kurgusu anlamında yaşadığı sıkıntılar, gerekse sakatlıklar konusunda yaşadığı sıkıntıları göze olarak, böyle bir ortamda Anadolu takımları hiçbir sezonda yakalayamadığı şansı bu sezon yakaladı. Fakat, bu açıklamalarımı bazı beyinleri kıt olanlar anlayamıyor. Anlamayınca da saçma yorumlar yapılıyor. Bunları duyunca da üzülüyorum. At gözlüğüyle bakan, aynı mantaliteyle yürüyen bir futbol zihniyetine karşıyım. Bu anlamda Anadolu'dan şampiyon çıkma ihtimali en yüksek sezonlardan birini yaşıyoruz. Gerekli birlik ve beraberliği sağladığımız andan itibaren de bunu yüzde 60 başarırız" diye konuştu.

Türkiye'de eleştirinin çok çabuk yapıldığına dikkat çeken Bülent Uygun, "Başarılı olmamıza rağmen biz de eleştiriliyoruz. Başarılarımıza 'Tesadüf' deyip 5. ve 6. haftada hala devam eden Sivasspor'u görünce bunu hazmedemeyenler var. Aradan 1 sene geçti hala hazmedemeyenler var. Çünkü, 'düşse de biz de onu eleştirsek' diye bekleyenler var. Sevenimiz kadar sevmeyenlerimiz de var. Sistemi eleştiren var. Eleştirmek istedikten sonra bahane bulunur. Hayatım boyunca eleştirilerden hep kendime ders çıkarmaya çalıştım. O dersi de en güzel şekilde çalışan, yeri geldiği zaman ders alan, ders vermem gerektiği zaman da herkese haddini bildirebilecek kadar yürekli bir insanım. Hedeflerim arasında Anadolu takımını şampiyon yapmak var. Bir hedefim daha var; fakat bu bütçeler 4 büyüklerde bulunuyor o hedefim de UEFA Kupası ve Şampiyonlar Ligi Kupası'nı kaldırmaktır. Milli Takım ile Avrupa ve Dünya şampiyonlukları yaşamak var. Bunları sadece hedef olarak görmüyorum. Çalışarak, üreterek, projeler hazırlayarak, bir âlim kadar okuyarak ve hayatım boyunca yaşadığım arifliği de en güzel şekilde kullanıp bu hedeflerimi başarmak istiyorum. İnşallah başarırım" dedi. Bülent Uygun, Asker Bülent'in Fenerbahçe'ye komutan olarak ne zaman döneceğinin sorulması üzerine ise şunları söyledi:

FENEBAHÇE'YE DÖNÜŞ KONUSU

"Futbol oynarken askerdim. Teknik direktörlüğe soyunduktan sonra hür general olduk. Hür general bir Yaşar Paşa var, bir de ben varım. Artık generalliğe yükseldik. Bu generalliği hangi ortamda nasıl yapacağım çok önemli. Başarıları benimle aynı frekansta olan, aynı sevgi ve kalpten istekle yaşayan yönetimlerle hangi takım olursa olsun, en büyük başarıları gerçekleştirmek isterim. Türkiye'de bir sistemsizlik var. Ekol problemi var. Böyle bir ortamda her kulübümüz birçok başarısızlık yaşayacaktır. Özellikle büyük kulüpler daha çok yaşayacaktır. Beklentiler üzerine herhangi bir hocayı getiriyorsunuz. O hoca, 5-6 transfer yapıyor. Eğer, o sezon tutmadıysa arkasından başka bir hoca getiriyorsunuz. O da 5-6 futbolcudan 3-4 tanesini beğenmiyor ve kendi istediği adamları aldırıyor. Neticede 50'şer milyon dolar borcu olan kulüpler ve durumu kötüye giden bir sistem oluşuyor. Değişmesi gereken kulübün kendi ekolü ve sistemidir. Bunu, sporun içinden gelmeyen yöneticilerin çok olduğu bir ortamda yaşanan bir kaos olarak değerlendiriyorum. Türk hocalarımız, mevcut şartlara göre, yapmak istediklerini en güzel şekilde uyarlayan, yaptığı transferlerle, davranışlarıyla takımını daha iyi yerlere götürmek düşüncesine sahipler. Fakat bu hocalarımıza 4 büyükler fazla şans vermiyor. Galatasaray, Sayın Fatih Terim'e bu şansı verdi, 4 senede 4 şampiyonluk ve 1 UEFA Kupası geldi" Yurt dışında çalışan teknik direktörlerle, yerli teknik direktörleri de karşılaştıran Uygun, şöyle devam etti:

ARSENE WENGER'E MEYDAN OKUDU

"Arsenal Teknik Direktörü Arsene Wenger, 1 milyar dolarlık takıma sahip olacak ve gelecek Sivasspor'u 3-0, 4-0 ya da 5-0 yendiği zaman dünyanın en büyük hocası olacak. Gelsin, Sivasspor ile beraber Arsenal'i 3-0, 5-0 yensin o zaman ben ona (dünyanın en büyük hocası) diyeyim. Buraya gelsinler, çalışsınlar da onları o zaman göreyim. Türkiye'de o kadar yetenekli hocalarımız var ki. Zaten Türk insanının geninde başarı ve yetenek var. Ama kendi kendimizin farkında değiliz. Yabancı hayranlığına bir tutulmuşuz gidiyoruz. Tutulup gidenler yolunuz açık olsun. Yeni nesil, bunu değiştirecek. Biz Türkler, dünyanın en iyileriyiz. Kalbimizde sevgi var, yeter ki en iyi olduğumuzu bilelim" Geçen hafta Galatasaray ile oynadıkları lig maçının ardından yaşanan tartışmalara değinen Bülent Uygun, "Futbolda her türlü ortam olur. Kırm ünkü, 'düşse de biz de onızı kart gösterilir, hakem iki takıma da hata yapabilir. Bizim önem verdiğimiz konu, sevgi ve kardeşlik. Galatasaray'ı karanfillerle karşılayacağız. Kupaya devam da etsek, veda da etsek alkışlarla uğurlayacağız" ifadelerini kullandı. Sivasspor'un İsrailli futbolcusu Pini Felix Balili de, Türk Vatandaşı olmak istediğini beklediğini belirterek, "6 yıldır Türkiye'de oynuyorum ve Türkiye'yi seviyorum. Çok yakın zamanda Türk Vatandaşlığı'na geçiyorum. Sivasspor'la geçen hafta sözleşmemi yeniledim. Benim için Türk vatandaşı olmanın önemi büyük. Artık Türk olmak istiyorum. Daha önce İsrail Milli Takımı'nda oynadığım için Türk Milli Takımı'nda oynayamam" dedi.

Galatasaray galibiyetiyle şampiyonluk yolunda önemli bir avantaj sağladıklarını ifade eden Balili, "Bizim için sadece Galatasaray maçı değil her maçın ayrı bir önemi vardır. Daha önümüzde 17 maç var ve 17 maç da bizim için önemlidir. Şampiyonluk ve kupa yolunda devam etmek istiyoruz. Bu hafta oynayacağımız Kayserispor maçı zorlu bir maç olacak bizim için. Şu an için Galatasaray'la oynayacağımız kupa maçından çok önümüzdeki Kayserispor maçına odaklandık ve her hafta oynayacağımız maça konsantre oluyoruz.

İleriki bir maçı düşünmüyoruz. Sivasspor'da bu sezon hedefimiz daha büyük. Bu sene şampiyonluğa daha çok inandık. Bu sene Bülent hoca futbolcularla bir toplantı yaptı. Bize bu sene hedefin daha zor olduğunu ve daha büyük başarılara imza atmamızı istedi. Nitekim bu sene geçen seneye göre daha iyi durumdayız. Bu sene herkes şampiyon olacağımıza daha çok inanıyor. Şampiyonluk havasına girmek için daha erken. Bu hafta en önemli maça çıkacağız. Belki takımımızda Arda Turan gibi yıldız ve büyük bir isim yapmış futbolcu yok ama Sivasspor, kadrosundaki 23 oyuncudan her birinin takım için ayrı önemi var. Takımda herkes koşuyor, herkes çalışıyor. Yıldız simler yok ama takım halinde daha iyi oynayan futbolcularımız var. İsim yok ama herkes mücadele ediyor. Bu sene şampiyon olacağımıza daha çok inanıyoruz ve kupayı da kaldıracağımıza inanıyoruz" diye konuştu.

Gazze'deki savaşı televizyondan büyük bir üzüntü içinde izlediğini anlatan İsrailli futbolcu, "Yaşanan olaylar gerçekten kötü ve Filistin halkı için tabi ki zor. Bu olay beni çok üzdü. Hiçbir yerde savaş olmasını istemiyorum. Şavaş, politikadır ama ben bunu anlamıyorum" derken Filistin halkı için düzenlenecek bir maçta çağrılması halinde seve seve yer alabileceğini sözlerine ekledi. Kırmızı-beyazlı takımın başarılı futbolcularından Abdurrahman Dereli de ligin ikinci yarısına Galatasaray galibiyetiyle çok iyi bir başlangıç yaptıklarını belirterek, "Sonrasında kupa maçı oynadık. İstediğimiz bir sonucu elde ettiğimize inanıyoruz. Cumartesi oynayacağımız bir Kayserispor maçı var. Hedefimiz Galatsaray ve Kayserispor maçlarından puan alarak dönmekti. Birini gerçekleştirdik. Kayserispor maçından da galibiyetle dönmek istiyoruz. Şu an takımda şampiyonluk havasına girdiğimizi söylemek yanlış olur. Çünkü uzun bir maraton var önümüzde. Bundan sonra oynayacağımız her maçı hafta bazında değerlendirmemiz lazım. Her hafta galip gelmek için çalışacağız" şeklinde konuştu.

sporx
Yorumunuzu Ekleyin Arkadaşınıza Gönderin İlgilisine Gönderin Çıktısını Alın Sayfa Başı
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamış
» Güne Bakış
 
Son Haber
İSİG: Yılın ilk dört ayında 545 işçi iş ...
Avustralya’da kedi soykırımı...
Sri Lanka’daki saldırıları IŞİD üstlendi...
'ABD uçakları Türkiye'yi tehdit etmezse,...
Adnan PELVANLAR yazılarıyla GENEL HABERL...
 
Gündem
Rusya parlamentosundan 19 Mayıs mesajı...
Her şey çok güzel olacak – Leyla Alp...
Türkiye yazarı Özışık: Bizim mahallenin ...
Gazetecilere bir yılda 256 yıl hapis, 17...
Ve İstanbul T.C'ye kavuştu...
 
Sağlık
DERGİ - Günde ne kadar su içeceğimize na...
Kongo’daki Ebola salgınında ölü sayısı b...
ABD’de 44 eyaletten ortak dava: İlaç şir...
Sıcaklık kaynaklı kalp krizi riski artıy...
Restoran şefi: Dışarıda döner, köfte, la...
 
Teknoloji
Rus uzman: ABD, Türkiye'nin aldığı F-35'...
Kuzey Denizi'ndeki istiridye ve diğer ca...
Gazeteler satmıyor, televizyonlardan hab...
ABD medyası Rus, Çin ve Amerikan hiperso...
Bitkilerin birbiriyle ‘konuştuğu’ bilims...
 
Asayiş
ABD, DSG'ye (YPG) yardımlarını sürdürüyo...
Emniyet'in 'gizli' FETÖ raporundan: TSK'...
Kıbrıs RUM KESİMİ'nde seri kadın cinayet...
Polis otosunda tecavüze ‘iyi hal’ indiri...
Küçükçekmece’de bir çocuğa istismar dava...
 
Siyaset
Siyasi bir özne olarak YSK rejim müteahh...
Dilipak: Reisin yakınındakiler reisi köt...
Yeni Şafak yazarı Öztürk: AK Partili Yen...
İmamoğlu: Madem sayıyı bu kadar az görüy...
İstanbul’da 17 ilçede oylar sayılıyor...
 
Eğitim
Bornova GÜZELCAN KARDEŞLER ORTAOKULU’nda...
Kadıköy'de gözaltına alınan lise öğrenci...
Fransa Meclisi’nden 15 yaş altı öğrencil...
Eylem yaptıkları için gözaltına alınan l...
'Çevremizde Neler Oluyor?' konulu kompoz...
 
Çevre
Bursalı avukat, iki geyiği avlanmaktan k...
Ne çöp üretiyorsanız, O’sunuz…...
Ağaçlar, tavuklar ve biz: Kolektif bağış...
Karbon tarımı CO2 emisyonlarını azaltabi...
Çevre alanında çalışan hukukçular kaygıl...
 
Kültür / Sanat
Ömer Hayyam 971 Yıl Önce Bugün Doğmuştu...
‘Yasaklı Wikipedia’ iki yaşında!...
Bir kişi şikayetçi oldu, resim sergisi k...
Selçuk Demirel’den yeni bir kitap: PSİ –...
Mehmet Aslantuğ: Muhalif partili değilim...
 
Spor
Can Bartu: Fenerbahçe’nin ve Türk futbol...
Para atletler Esra Bayrak ve Zübeyde Süp...
Emirhan Toper, Fransa’dan çiftler şampiy...
Arda; şişeden çıkan cin ...
Japonya'nın ilk tenis şampiyonu Naomi Os...
 
Yerel
Bartın halkı doğasını savundu...
Türkiye’nin en büyük 11. tatlı su kaynağ...
Elazığ Belediye Başkanı: Suriyelilere gi...
Karaman’da stat adı tartışması son buldu...
Küresel iklim değişikliği: Rize’yi 2. ke...
 
Dünya
Güney Afrika kabinesinde cinsiyet eşitli...
ABD’yi 12 günde 300’den fazla hortum vur...
Alman medyası: Yeşiller Greta dalgasıyla...
İdlib’ten kaçanların sayısı 200 bine day...
Norveç karasularında bir ‘ajan balina’...
 
Çocuk
‘Sevgi Evleri’nde 26 çocuğa işkence yapı...
Türkiye çocuk istismarında üçüncü sırada...
HSK Rabia Naz dosyası için müfettiş göre...
Yemen: Yemek alabilmek için kız çocuklar...
Dünya üzerindeki 155 milyon çocuk yeters...
 
Sosyal
İki kadın, iki cinayet: Kızgındım, kıska...
Prof. Dr. Bayram Göçmen vefat etti...
Avedis Cebeciyan’ın 'Bir Ermeni Subayın ...
Ayşen Gruda hayatını kaybetti...
27 yıldır yaşadığı Atatürk Havalimanı'n...